http://www.unss.sk/

Základná organizácia Čadca

späť

Juraj Šerík daroval Mestu Čadca veľké drôtené srdce

V piatok 16.12.2011 počas neopakovateľného slávnostného večera venoval náš člen zrakovo postihnutý umelecký ľudový drotár Juraj Šerík Mestu Čadca drôtené srdce, ktoré na pódiu osobne vložil do rúk primátora mesta Čadca Milana Guru.

Srdce ako symbol lásky, srdečnosti a pohostinnosti v sebe zhmotnilo ideu prezentovať Čadcu ako mesto so srdcom, ako mesto otvorené každému človeku. V závere tohto aktu bolo srdce upevnené a vyzdvihnuté nad pódium a už ako jediný a jedinečný scénický prvok zosobňovalo symboliku nadchádzajúcich Vianoc a upomínalo na potrebu lásky a citu medzi ľuďmi.

Na tvorbe srdca sa podieľala aj široká verejnosť – obyvatelia Čadce, návštevníci z Kysúc a Slovenska i zo zahraničia (Poľsko, ČR, Taliansko, Kanada) – počas Bartolomejského jarmoku a festivalu Drôtománia Čadca 2011 (27. – 28. 8.), účastníci verejnej zbierky Biela pastelka v Čadci (21. 9.) a čadčianski školáci počas tvorivých dielní (12. – 13. 10, ZŠ – ul. M. R. Štefánika).

Foto a bližšie info na stránkach mesta Čadcaodkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

Čadcanet

Základná organizácia Čadca ďakuje spoločnosti ČadcaNET - regionálny internetový provider - za poskytovanie bezplatných internetových služieb už od roku 2009.