http://www.unss.sk/

Základná organizácia Čadca

späť

Navštívili sme Strečno

Na marcovej Hodnotiacej členskej schôdzi si členovia ZO Čadca po diskusii odsúhlasili poznávací výlet za historickými pamiatkami, a tak sa výbor ZO rozhodol zorganizovať podujatie v podobe návštevy Strečnianskeho hradu.

Ráno 6. augusta sa jedenásti účastníci zišli na hlavnej vlakovej stanici v Čadci, aby sa vypravili za novým dobrodružstvom. Od nášho zámeru nás neodradili ani panujúce tropické teploty. Prvým príjemným zážitkom bola samotná cesta k hradu, keď sme sa k nemu preplavili z Nezbudskej Lúčky cez Váh kompou.

S architektúrou, históriou hradu a so spôsobom života ľudí v minulosti nás oboznámila zanietená sprievodkyňa. Prehliadka hradu sa pre nás začala vystavenými exponátmi prezentujúcimi archeologické nálezy z okolia Žiliny a históriu hradu. Zaujala nás stála expozícia venovaná významnej osobnosti 17. storočia Žofii Bosniakovej. Obdivovali sme fotografickú výstavu žilinského fotografa Eduarda Hladkého Makrosvet ticha z cyklu Podmorský svet.

Účastníci na kompe pod Hradom StrečnoÚčastníci na kompe pod Hradom Strečno Pohľad na Strečno z kompyPohľad na Strečno z kompy Výletníci pred Hradom StrečnoVýletníci pred Hradom Strečno


odkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

Čadcanet

Základná organizácia Čadca ďakuje spoločnosti ČadcaNET - regionálny internetový provider - za poskytovanie bezplatných internetových služieb už od roku 2009.