http://www.unss.sk/

Základná organizácia Čadca

späť

Navštívili sme Tatry

Po minuloročných spoznávaniach historických hradov a relaxačno-rehabilitačných pobytoch pripravil tento rok výbor základnej organizácie dvojdňové turistické spoznávanie Vysokých Tatier.

Ráno 13. júla sme sa stretli na čadčianskej železničnej stanici a vyrazili sme vlakom do Starého Smokovca, kde sme sa ubytovali v penzióne „A1 štart“ Slovenského sánkarského zväzu. Po krátkom oddychu sme vyrazili na Štrbské pleso, ktoré patrí počas celého roka k najvyhľadávanejším turistickým centrám vo Vysokých Tatrách. Počasie nám prialo, tak sme si pozreli skokanské mostíky a náučným turistickým chodníkom sme prešli okolo Štrbského plesa.

Okolo jazera vedie zhruba 2,25-kilometrový chodník a z informačných tabúľ umiestnených na brehu jazera sme sa dozvedeli viac o faune a flóre tatranskej prírody. Okolo jazera sa nachádza aj kyslíková dráha s prekážkami, na ktorých je možné si zacvičiť.

Večerný program sme si spríjemnili grilovaním a navštívila nás aj bývalá slovenská olympionička v sánkovaní Marienka Jasenčáková, ktorá sa teraz venuje chôdzi so špeciálnymi palicami – Nordic Walking. Je to severská chôdza, ktorá je ozdravnou športovou aktivitou, pri ktorej zapojíte až 90 % svalov celého tela. V krátkej ukážke nám predviedla chôdzu s palicami a samozrejme, že sme si to vyskúšali aj my.

Druhý deň sme išli spoznávať Tatranskú Lomnicu, kde sme navštívili Múzeum Tatranského národného parku. Toto múzeum patrí k najvyhľadávanejším inštitúciám svojho druhu na Slovensku. Oboznamuje návštevníkov s charakterom tatranskej prírody, s jej ochranou a s dejinami osídľovania a sprístupňovania Tatier.

Po návrate do Starého Smokovca sme si ešte v zasadačke penziónu posedeli pri kávičke a zhodnotili sme pobyt v Tatrách. Všetci boli spokojní a pochválili sa suvenírmi, ktoré si kúpili ako spomienku na pekne strávené dva dni.

odkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme

Čadcanet

Základná organizácia Čadca ďakuje spoločnosti ČadcaNET - regionálny internetový provider - za poskytovanie bezplatných internetových služieb už od roku 2009.